Skup płyt winylowych

Skup płyt winylowych

 

Skupujemy płyty winylowe / płyty gramofonowe zawierające różne gatunki muzyczne.
Interesują nas zarówno płyty cd, płyty gramofonowe, płyty winylowe, wydania zagraniczne jak i polskie.

Płyty winylowe swój najlepszy okres przechodziły w lat 70 i 80. Lata 90 ubiegłego wieku to schyłkowy czas ich świetności, z racji stopniowego marginalizowania na rzecz kaset magnetofonowych i płyt CD. Z pozoru wielkie i nieporęczne winyle, które bardzo łatwo uszkodzić miały podzielić los telegramów i odejść w zapomnienie. Nie pozwoliły na to jednak rzesze fanów starych płyt gramofonowych, którzy doceniają jakość dźwięku i niepowtarzalny klimat jaki towarzyszy odsłuchom tychże płyt. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom melomanów, staramy się wyselekcjonować warte uwagi krążki, aby nie przepadły w odmętach czasu.

  • nie skupujemy muzyki klasycznej, kapel podwórkowych
  • nie handlujemy płytami niekompletnymi lub nienadającymi się do odsłuchu
  • nie interesują nas bajki czy płyty do nauki języka
  • nie prowadzimy skupu singli (małych płyt)
  • nie bierzemy wschodnich wydań nieznanych artystów
  • nie kupimy pocztówek dźwiękowych

Niektóre pozycje, którymi nie będziemy zainteresowani skupem można oddać nam za darmo – przyjedziemy, zapakujemy, wyniesiemy i zabierzemy własnym transportem a Tobie zwolni się miejsce – jednak mimo tego nie bierzemy wszystkiego – w celu uzyskania szczegółów prosimy o kontakt.

Poniżej znajdują się zdjęcia przykładowych płyt winylowych, którymi nie jesteśmy zainteresowani.

Jaki rodzaj muzyki nas interesuje na płytach winylowych?

 
 
  • najchętniej skupujemy: rock pop jazz, swing metal rap, hip-hop
  • interesuje nas także płyty z kategorii: blues muzyka elektroniczna i inne

Przykłady winyli, którymi jesteśmy zainteresowani:

 
 

Przedstawione wyżej listy są bardzo ogólne, czynników determinujących wartość ekonomiczną książek i płyt jest dosyć sporo a ceny potrafią zmieniać się z dnia na dzień (w zależności choćby od sytuacji na świecie czy w Polsce), trudno to wszystko wyjaśnić za pośrednictwem maila czy rozmowy telefonicznej dlatego najlepiej będzie jeżeli Państwa pozycje zobaczymy osobiście poprzez zdjęcia, listę lub podczas wizyty stacjonarnej. W razie wątpliwości lub pytań służymy pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 pod numerem telefonu 514 092 855.

Pod tym samym numerem telefonu jesteśmy również dostępni na WhatsAppie! Zapraszamy do kontaktu.

Antykwariat Amicus – Sprawdź Ofertę!

DARMOWY DOJAZD DO KLIENTA – PŁATNOŚĆ GOTÓWKĄ NA MIEJSCU.

Nasza polityka prywatności – wszystkie pozostawione dane osobowe lub dane firmy są chronione.
Przeczytajcie także o zabezpieczeniu plików cookies.

Najczęściej zadawane pytania dotycząca skupu płyt winylowych - FAQ

W naszej firmie specjalizujemy się w realizowaniu kupowania płyt muzycznych, co obejmuje zarówno płyty w formie CD, jak też płyty winylowe. Specjalizujemy się szczególnie w realizowaniu skupu płyt muzycznych, na których znajduje się szeroko pojęta muzyka rozrywkowa. Natomiast w naszej firmie nie zajmujemy się skupowaniem takich produktów jak programy komputerowe, gry komputerowe czy filmy.

Jakość płyty, którą odkupujemy ma bezpośredni wpływ na to, czy w naszej firmie zdecydujemy się na zakup. Skupujemy płyty muzyczne, które są kompletne, czyli znajdują się w dobrym stanie, a także posiadają oryginalne pudełko oraz książeczkę dołączoną do płyty. Nie zajmujemy się skupowaniem płyt uszkodzonych, czyli połamanych lub nadmiernie wyeksploatowanych, czyli takich, które nie nadają się do użytku.

W naszej firmie dokonujemy wycen w najkrótszym możliwych czasie. Na czas wyceny dostarczonych do naszej firmy płyt winylowych bezpośrednio wpływa między innymi ilość płyt, które klient zamierza sprzedaż. Przy większej ilości dostarczonych do naszego punktu obsługi klientów płyt czas realizowanych wycen będzie dłuższy w stosunku do wyceny pojedynczej płyty winylowej.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna się kolekcjonować płyty, czy jest się już doświadczonym zbieraczem płyt winylowych, jedną z radości związanych z poszerzeniem swojej kolekcji jest znalezienie okazji. Nigdy nie wiesz, kiedy i gdzie możesz odkryć coś naprawdę wartościowego. Im płyta rzadsza – tym droższa i na tym polega cała przyjemność ich wyszukiwania. Ważny jest ten rodzaj i stan techniczny płyty.

Tak – możemy kupić większe ilości płyt, jeśli są w dobrym stanie i należą do gatunków, które nas interesują (jazz, rock, pop, hip-hop). Natomiast, jeśli jest to muzyka klasyczna, czy też garażowe zespoły – również można się z nami skontaktować, gdyż możemy zająć się przejęciem takich płyt, dzięki czemu można sobie zwolnić zagraconą przestrzeń i pozbyć się problemu, lecz tutaj nie oferujemy zapłaty.

Niestety, ale nie handlujemy płytami niekompletnymi – dlatego płyty winylowe bez okładek nas nie interesują. Jest duża szansa, że taka płyta poza faktem braku kluczowego elementu mogła zostać też na przestrzeni lat uszkodzona i przez to nie będzie działać prawidłowo. Dlatego prosimy nie kierować się do nas z zapytaniami dotyczącymi płyt bez okładek – one nas nie interesują.

Średnia cena sprzedaży płyt winylowych wynosi około 50-60 złotych, chociaż ceny płyt winylowych znacznie się różnią: od kilku złotych do 200 PLN lub więcej. Musisz przeprowadzić rozeznanie, aby dokładnie określić, ile warte są Twoje płyty winylowe. Takie rozeznanie możesz dostać w naszym antykwariacie – w tym celu serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Średnia cena płyty winylowej – jednej sztuki oscyluje wokół 50-60 złotych choć nie jest to regułą. Można znaleźć płyty za kilka złotych, jak również te których ceny sięgają setek, a nawet tysięcy złotych. Wszystko w zależności z jak rzadkim okazem mamy do czynienia i oczywiście, w jak dobrym stanie płyta jest zachowana. Warto skontaktować się z nami celem wyceniania konkretnej płyty.

Ikona kuli ziemskiej - internetowy antykwariat online
Darmowa wysyłka

Tutaj będzie znajdował się opis, który można zmienić z poziomu panelu.

Ikona książki - internetowy antykwariat Amicus
Unikatowe pozycję

Tutaj będzie znajdował się opis, który można zmienić z poziomu panelu.

Ikona ceny w antykwariacie online
Najlepsza cena

Tutaj będzie znajdował się opis, który można zmienić z poziomu panelu.

Ikona bezpiecznej płatności -internetowy antykwariat online
Bezpieczne płatności

Tutaj będzie znajdował się opis, który można zmienić z poziomu panelu.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.
Shopping Cart