Skup książek Warszawa

Skup książek w Warszawie i okolicach

 

Witaj w skupie książek Amicus, Twoim niezawodnym miejscu, gdzie każda książka znajdzie swoje drugie życie! Jeśli masz książki, które chcesz sprzedać, jesteś w idealnym miejscu. Oto jak możesz zacząć:

 1. Przygotowanie Książek – Zbierz wszystkie książki, które chcesz sprzedać. Upewnij się, że są czyste i w dobrym stanie. Zrób zdjęcie swojej kolekcji książek, abyśmy mogli szybko ocenić ich wartość.
 2. Kontakt – Skontaktuj się z nami! Wyślij nam e-mail na adres skup.amicus@gmail.com lub zadzwoń pod numer 514 092 855. Dołącz do wiadomości zdjęcia książek oraz opis ich stanu, gatunków literackich, roku wydania oraz Twojej lokalizacji.
 3. Szczegóły Oferty – Poinformuj nas o liczbie książek i ich ogólnym stanie. Czy są to nowości, klasyki, a może specjalistyczna literatura? Takie informacje pomogą nam lepiej ocenić Twoją kolekcję.
 4. Dostawa lub Odbiór – W zależności od ilości książek, możesz je dostarczyć bezpośrednio do naszego antykwariatu w Zielonce (ulica Zaułek 6), lub jeśli masz 100 lub więcej książek, zaoferujemy bezpłatny odbiór w Twojej lokalizacji.

Z Amicus, sprzedaż książek jest prosta, szybka i bezproblemowa. Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić miejsce na nowe tytuły, czy po prostu chcesz oddać książki w dobre ręce, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się z nami już dziś i daj swoim książkom nowe życie!

 • nie skupujemy książek, które są niekompletne, poplamione, są podręcznikami szkolnymi lub są nieaktualne (dotyczy to przede wszystkim pomocy naukowych (testy maturalne itp.) lub książek prawniczych (kodeksy itp.) chyba, że są to wydania przedwojenne
 • nie interesują nas także kryminały PRL (typu żółte tygrysy itp.), romanse PRL (np. typu harlequin), fantastyka i science fiction PRL, literatura popularna tzw. klasyka (Mickiewicz, Żeromski, Słowacki, Kraszewski itp. (wyjątkiem są antykwaryczne / pierwsze wydania) czy książki o Powstaniu Warszawskim z lat PRL
 • nie prowadzimy skupu słowników, atlasów, encyklopedii powszechnych (wyjątkiem są encyklopedie przedwojenne lub inne nietypowe/unikatowe pozycje)
 • nie bierzemy książek powszechnych (nakłady powyżej 50000 szt).
 • nie kupimy książek reader’s digest , tzw. książek wybranych (4 tytuły w 1 książce)

Niektóre pozycje, którymi nie będziemy zainteresowani skupem można oddać nam za darmo – przyjedziemy, zapakujemy, wyniesiemy i zabierzemy własnym transportem a Tobie zwolni się miejsce – jednak mimo tego nie bierzemy wszystkiego – w celu uzyskania szczegółów prosimy o kontakt.

Poniżej znajdują się zdjęcia przykładowych książek, którymi nie jesteśmy zainteresowani

Jakie gatunki książek nas interesują?

 

Najchętniej skupujemy książki sprzed roku 1945 lub po roku 2000 ale nie tylko.

Interesują nas książki z kategorii:

 • antykwaryczne
 • historyczne
 • fantasy, science fiction, horrory (przede wszystkim po 2000 r.)
 • informatyczne (tylko aktualne)
 • komiksy ( głównie 1 wydania)
 • kryminały, sensacje, thrillery (niektóre pozycje po 2000 r.)
 • dla dzieci i młodzieży (do 1970 r.)
 • kucharskie
 • obyczajowe, erotyczne
 • literatura piękna
 • mapy, przewodniki, podróżnicze (przedwojenne lub najnowsze w miarę aktualne)
 • prawo, administracja (tylko najnowsze, aktualne)
 • religioznawstwo, nauki teologiczne, rozwój duchowy
 • reportaż, literatura faktu
 • sportowe
 • poradniki
 • rozwój osobisty
 • psychologia, psychiatria, terapeutyczne
 • techniczne motoryzacyjne
 • starodruki

Więcej o Naszym skupie książek

Pasja do literatury i muzyki rozwijała się w nas od dzieciństwa. W 2015 roku postanowiliśmy wykorzystać ją do stworzenia miejsca, gdzie książki mogą zyskać „nowe życie”. Z początku skromna i niepozorna działalność, z biegiem lat dzięki naszemu zaangażowaniu, rzetelności i uczciwości, przerodziła się w jeden z większych Antykwariatów w Polsce. Oddani swojej pracy, dokładamy wszelkich starań aby zadowolić naszych kontrahentów. Rynek książek znamy jak własną kieszeń, dzięki czemu jesteśmy w stanie profesjonalnie ocenić wartość każdego egzemplarza.

Cena skupu starych książek

Znamy wartość kupowanych książek. Nie stosujemy stałych stawek cen do książki z 2005 i druku z XIX wieku. Każda publikacja jest traktowana oddzielnie. Kryteriów jakie bierzemy przy zakupie używanych książek jest sporo. Są to m.in. obecna dostępność na rynku wydawniczym. Liczy się także stan zachowania czy gatunek publikacji. Nie gra roli np. numer ISBN. Nie ma dwóch takich samych książek. Chyba że są one nowe i zafoliowane. Dobrze wiemy jak kupować książki.

Sposób wyceny książek – jakie czynniki wpływają na jej wartość?

W procesie wyceny książek, wykorzystujemy zasoby informacyjne pochodzące zarówno z ogólnodostępnych portali sprzedażowych, jak i z naszego własnego archiwum sprzedaży. Dokładna analiza historycznych danych sprzedażowych pozwala nam na ustalenie cen, które odzwierciedlają aktualne trendy i preferencje rynkowe. Podczas wyceny uwzględniamy szereg czynników, które mają wpływ na wartość danego egzemplarza. Jednym z kluczowych elementów jest ograniczony nakład, który często przekłada się na wyższą wartość książki ze względu na jej rzadkość i unikatowość. Innym ważnym aspektem jest tematyka dzieła. Książki dotyczące niszowych, specjalistycznych tematów lub te, które stały się kultowe w określonych kręgach, często osiągają wyższe ceny na rynku wtórnym.

Również stan książki ma istotny wpływ na jej wycenę. Egzemplarze w idealnym stanie, szczególnie te posiadające oryginalne okładki czy dodatki, są bardziej cenione przez kolekcjonerów i miłośników literatury. Historia egzemplarza, takie jak wcześniejsze należące do znanych osobistości czy wybitnych zbiorów, również może znacząco zwiększyć wartość książki.

Nasz proces wyceny jest dynamiczny i ciągle dostosowywany do zmieniających się warunków rynkowych oraz odkryć dotyczących rzadkich i poszukiwanych tytułów. Dzięki temu zapewniamy naszym klientom najbardziej aktualne i rzetelne informacje o wartości poszczególnych dzieł literackich.

Jak wygląda proces skupu książek?

Kontaktujesz się z nami i przedstawiasz swój zbiór książek, który chciałbyś spieniężyć. Podczas rozmowy z nami bądź przygotowany że na pewno zadamy Ci podstawowe pytania:

 • Z jakiego miasta/dzielnicy do nas dzwonisz?
 • Jaka jest szacunkowa ilość posiadanych przez Ciebie książek? 50? 100? 1000?
 • Z jakiej dziedziny pochodzą książki?
 • Z jakiego okresu pochodzą? Czy są wydane po 2000 roku? Lata PRL-u? Sprzed 1950 roku?
 • W jakim aktualnie są stanie, czy posiadają znaczne ślady użytkowania?

Jeżeli jednak nie znasz odpowiedzi na któreś z tych pytań? Nic straconego po prostu się z nami skontaktuj. Postaramy się wyciągnąć od Ciebie jak najwięcej informacji. Na ich podstawie decydujemy czy do Ciebie przyjedziemy. Pamiętaj że nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać! W trakcie rozmowy ustalamy czy Twój księgozbiór posiada jakąś wartość. A także kiedy możemy się umówić. Nasza wizyta nic nie kosztuje. Każdy przegląd książek używanych to tylko i wyłącznie nasze ryzyko. Oczywiście jeśli nie znajdziemy nic ciekawego spośród posiadanych przez Ciebie pozycji.

Jak kupujemy książki, jak to działa…

Na skupy książek do klientów jeździmy od poniedziałku do piątku. Od godzin porannych do godzin wieczornych. Umawiamy się na wyceny książek na pasujący obu stronom termin. Może to być bieżący dzień. Zwykle jest to jednak termin wybiegający 1-3 dni do przodu. Zależy Ci na czasie, albo potrzebujesz kilka dni aby się przygotować? Poinformuj nas o tym, a dostosujemy się do Ciebie. Dobierz też pasujące Tobie sposoby płatności.

Po ustaleniu terminu skupu oczekuj przyjazdu naszych pracowników. Koszt dostawy jest zerowy! Bezpłatny dojazd! Nie ma konieczności żeby książki segregować według jakiegoś schematu. Wystarczy że będzie do nich niczym nieskrępowany dostęp. Oraz gdy nie będą niczym zastawione. Na miejscu Antykwariusze przeglądają wszystkie egzemplarze. Wybierają pozycje, które można sprzedać na rynku wtórnym i szacują ich aktualną wartość. Musisz wiedzieć że przegląd wszystkich pozycji może niekiedy potrwać dłużej niż standardowo. Zwykle w przypadku małych księgozbiorów wycena trwa od 10 minut do godziny. Przy większych ilościach musisz sobie zarezerwować nieco więcej czasu.

Skup starych książek – dojazd

Jeżeli mieszkasz w znacznej odległości od Warszawy formalności będzie więcej. Możemy oczekiwać wysłania nam uprzednio sporządzonego spisu. Bądź zdjęć kolekcji książek. Zobacz również nasz sklep internetowy antykwariat-amicus.pl. Możesz tam kupić online wiele ciekawych książek, płyt cd i płyt winylowych.

Wyprowadzasz się i chcesz pozbyć się wszystkich pozycji bez wyjątku? Taka możliwość również istnieje. Prosimy tylko, abyś wspomniał o takiej potrzebie podczas rozmowy z nami. Mieszkasz blisko naszego Antykwariatu? Możesz samemu przywieźć do nas wszystkie pozycje, których chciałbyś się pozbyć.

Gdzie się mieści internetowy skup książek online i w jakich godzinach pracujemy?

Antykwariat internetowy Amicus mieści się w samym centrum Zielonka. Tuż przy granicy z Warszawą, nasz adres to: Zielonka, ul. Zaułek 6. Pracujemy w godzinach 08:30 – 16:30, od poniedziałku do piątku. Telefon pod którym możesz nas złapać to 514 092 855. Jeżeli w danym momencie nie odbierzemy, możesz być pewien że niebawem oddzwonimy. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych osobowych. Ani plików cookies, zgodnie z naszą polityką prywatności.

 
 
 

Przedstawione wyżej listy są bardzo ogólne, czynników determinujących wartość ekonomiczną książek jest dosyć sporo a ceny potrafią zmieniać się z dnia na dzień (w zależności choćby od sytuacji na świecie czy w Polsce), trudno to wszystko wyjaśnić za pośrednictwem maila czy rozmowy telefonicznej dlatego najlepiej będzie jeżeli Państwa pozycje zobaczymy osobiście poprzez zdjęcia, listę lub podczas wizyty stacjonarnej.

Zapraszamy również do sprawdzenia pełnej ofertę naszego internetowego antykwariatu online!

DZIAŁAMY NA TERENIE WARSZAWY I OKOLIC

DARMOWY DOJAZD DO KLIENTA – PŁATNOŚĆ GOTÓWKĄ NA MIEJSCU.

Najczęściej zadawane pytania do skupu książek - FAQ

Sprzedaż książek może być najbardziej opłacalna w miejscach, gdzie trafisz na docelowych klientów. Nasz skup książek oferuje szybką wycenę i płatność, minimalizując Twoje wysiłki. Nasza dedykowana baza klientów i doświadczenie w branży zapewniają, że Twoje książki trafią do osób, które ich szukają, gwarantując konkurencyjne ceny. Ponadto, oferujemy wygodę i wsparcie w każdym etapie procesu sprzedaży, co sprawia, że nasz skup jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie efektywność i bezproblemową transakcję.

W naszej firmie zapewniamy dojazd naszych pracowników bezpośrednio do Klientów w celu dokonania wyceny konkretnych książek. Po uprzednim umówieniu spotkania po kontakcie telefonicznym pod numerem 514 092 855 zapraszamy Klientów również do bezpośrednich odwiedzin naszej siedziby, która znajduje się w Zielonce na ul. Zaułek 6. Nasza firma funkcjonuje w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Po skontaktowaniu się z naszą firmą czas oczekiwania na przyjazd pracownika naszej firmy nie przekracza 3 dni. Nasi pracownicy są w stanie dokonać wyceny konkretnych książek, które zdecydujemy się zakupić, bezpośrednio u klienta. Klienci mogą zdecydować się również na samodzielny przyjazd do naszej siedziby, gdzie zostanie dokonana wycena książek, które Klient zamierza sprzedać.

Wartość książek jest ustalana przez naszych specjalistów, którzy muszą zapoznać się z konkretnymi publikacjami. W naszej firmie specjalizujemy się w skupowaniu jedynie wybranych pozycji książkowych. Na cenę konkretnej książki, którą zdecydujemy się odkupić, wpływa zarówno rodzaj publikacji, jak też stan techniczny, w którym znajduje się dostarczona do naszej firmy książka.

W naszym antykwariacie wyceną książek zajmuje się doświadczony zespół ekspertów z zakresu literatury i historii książki. Każda książka jest oceniana indywidualnie, biorąc pod uwagę jej stan, rzadkość, wiek oraz wartość historyczną i literacką. Wycena opiera się na aktualnych trendach rynkowych oraz danych z aukcji i innych źródeł. Nasz zespół regularnie dokształca się i aktualizuje swoją wiedzę, aby zapewnić najbardziej rzetelną i sprawiedliwą wycenę każdego egzemplarza.

Po zgłoszeniu się klienta nasi pracownicy ustalają konkretny termin, w którym mają odbyć się oględziny konkretnego księgozbioru. Zapoznanie się przez naszych pracowników z dużym księgozbiorem pozwala na ustalenie sposobu pakowania oraz transportowania książek. Posiadamy doświadczenie w transporcie księgozbiorów, co pozwala nam dostosować usługi przewozu księgozbiorów do indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

Bardzo dużo książek jest w naszym punkcie zainteresowania – warto wyróżnić przede wszystkim książki antykwaryczne, historyczne i fantasy, science fiction, horrory – zwłaszcza te, które powstały po 2000 r. Interesują nas również komiksy – z pierwszymi wydaniami na czele, aktualne książki informatyczne, książki dla dzieci i młodzieży do 1970 roku oraz wiele, wiele więcej.

Aby prawidłowo zrobić zdjęcia książek należy zacząć od ich grzbietów – z dobrze widocznymi tytułami. Dobrym pomysłem jest także fotografowanie stosików książek, czy też regałów. Czytelność tytułów jest najważniejsza. Dobrze też zrobić kilka ujęć książki w środku – aby był widoczny stan papieru i ogólna jakość prezentowanego dzieła. Liczy się też dobre światło i ostrość zdjęć – nie mogą być rozmazane.

Zastrzegamy sobie wycenę realizowaną przez specjalistów – konieczne jest by zapoznali się z konkretnymi publikacjami, bowiem tylko wybrane pozycje książkowe nas interesują – ale za nie płacimy uczciwą cenę. Bierzemy pod uwagę zarówno stan techniczny takiej książki, jak również sam rodzaj publikacji. W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu.

Tak – istnieje możliwość obejrzenia i wyceny księgozbioru u klienta – oczywiście po uprzednim skontaktowaniu się z nami i omówieniu wszystkich szczegółów, jak termin i miejsce. Czas takich oględzin może się wahać od 10 minut do godziny, a nawet dłużej – wszystko jest zależne od tego, o jak dużym księgozbiorze mowa.

Niepotrzebne książki można sprzedać lub nieodpłatnie zostawić w naszym Antykwariacie. Na terenie większych miast coraz częściej można spotkać też społeczne mikro bibliotekami nazywane „książko-dzielniami”. Można tam dzielić się radością czytania z innymi poprzez zostawianie i wymienianie się książkami.

ISBN jest to międzynarodowy znormalizowany numer książki składający się z niepowtarzalnego, 13-cyfrowego identyfikatora. Kod ISBN jest w Polsce nadawany od 1979 roku.

Wartość książek uzależniona jest od wielu czynników, m.in od ilości egzemplarzy w jakiej wydano daną pozycję, dostępności na rynku, stanu, wydania. Aby sprawdzić wartość książek najlepiej udać się do Antykwariatu Amicus znajdującego się w Zielonce koło Warszawy.

Zwykle najdroższymi książkami są antykwaryczne książki przedwojenne, wydane w bardzo małej ilości egzemplarzy, książki, które są trudno dostępne na rynku. Tematyka tych książek może być różna, np. medycyna, psychologia, kolejarstwo, broń itp. Najdrożej sprzedaną książką na świecie jest „Kodeks Leicester” autorstwa Leonardo da Vinci, która osiągnęła cenę 30,8 mln dolarów.

Tak, na sprzedaży starych książek można zarobić, jednak dochód zależy od kilku czynników. Ważne jest, by książki były w dobrym stanie, miały wartość historyczną, literacką lub kolekcjonerską. Rzadkie wydania, pierwsze wydania, sygnowane egzemplarze czy książki o specjalnym znaczeniu mogą być szczególnie cenne. Sprzedaż przez internet, w antykwariatach lub na aukcjach może zwiększyć zysk. Należy pamiętać o badaniu rynku i ustaleniu realistycznych cen.

Ikona kuli ziemskiej - internetowy antykwariat online
Darmowa wysyłka

Tutaj będzie znajdował się opis, który można zmienić z poziomu panelu.

Ikona książki - internetowy antykwariat Amicus
Unikatowe pozycję

Tutaj będzie znajdował się opis, który można zmienić z poziomu panelu.

Ikona ceny w antykwariacie online
Najlepsza cena

Tutaj będzie znajdował się opis, który można zmienić z poziomu panelu.

Ikona bezpiecznej płatności -internetowy antykwariat online
Bezpieczne płatności

Tutaj będzie znajdował się opis, który można zmienić z poziomu panelu.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.
Shopping Cart